Certyfikaty
 1. Wybierz język:

Folie

Folie: opakowania oraz arkusze

Przedsiębiorstwo POLFOL to doświadczony producent opakowań foliowych. Swój sukces stale budujemy dzięki nieustannie rozwijanym umiejętnościom, jak również poszerzaniu obszaru działalności. Aby wykonać odpowiednie opakowania foliowe (także z estetycznym nadrukiem), potrzebna jest nam właściwa podstawa. Dlatego właśnie nasza oferta obejmuje nie tylko gotowe opakowania, ale też arkusze folii PE-LD, PE-HD, CPP i OPP do dowolnego zastosowania. Dostępne w asortymencie produkty można wykorzystać na przykład jako opakowania foliowe zbiorcze bądź jako zabezpieczenie przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem towaru podczas jego przechowywania, przenoszenia czy dalekiego transportu.

Foliowe opakowania dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko

W naszym asortymencie znajduje się folia PE-HD i PE-LD w postaci rękawów, półrękawów, a także taśm — są to zatem elementy wykorzystywane w wielu sektorach rynku, między innymi w przemyśle: spożywczym, budowlanym, chemicznym, farmaceutycznym; oraz w branżach:

 • gastronomicznej,
 • odzieżowej,
 • kosmetycznej,
 • medycznej,
 • meblarskiej,
 • motoryzacyjnej

i wielu innych.

Stosuje się ją w codziennym życiu w formie zabezpieczenia, opakowania, uszczelnienia, izolacji — nawet nie zauważamy tego, że jest jednym z najbardziej niezbędnych produktów w naszym domu, pracy czy ogrodzie.

Chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat oferowanych przez nas wyrobów z tworzyw sztucznych? Zachęcamy do zapoznania się ze specjalistycznym artykułem, który wprowadzi Państwa do świata rozmaitych folii, o niezwykle szerokim zastosowaniu!

Czym jest folia PE-LD i PE-HD?

Prezentowane w naszej ofercie folie polietylenowe to jedne z najtańszych materiałów opakowaniowych, dostępnych na rynku — dlatego ta propozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu Klientów. Folie oznaczone symbolem przemysłowym PE są wyrobami wykonanymi z polietylenu. W asortymencie mamy dwa rodzaje tego produktu:

Folia PE-LD

Gęstość: 0,915-0,935 g/cm3 — typ polietylenu o małej gęstości. Głównymi wyróżnikami, które odznaczają ten rodzaj tworzywa, z którego wykonujemy opakowania foliowe, jest przezroczystość, giętkość oraz miękkość.

Folia PE-HD

Gęstość: 0,94-0,96 g/cm3 — ten rodzaj polietylenu charakteryzuje duża gęstość, wysoka wytrzymałość mechaniczna i wyższa temperatura topienia niż w przypadku PE-LD. Te same cechy można przypisać produkowanym przez nas opakowaniom foliowym. Jeżeli szukają zatem Państwo solidnej, a jednocześnie mniej przezroczystej (mlecznobiałej) folii, warto skorzystać z naszej oferty.

Dlaczego warto używać folii PE?

Proponowana przez nas folia PE posiada wiele właściwości oraz cech charakterystycznych, które zapewniają jej ogromną popularność w codziennym zastosowaniu. Specjalnie dla Państwa wymienimy przykładowe zalety używania tego materiału:

 • wpływa na zabezpieczenie i mocowanie towaru,
 • chroni zapakowane produkty przed dostaniem się wilgoci,
 • zabezpiecza produkt przed kurzem,
 • umożliwia wizualną kontrolę towarów,
 • folię PE można stosować bez konieczności jej obkurczania (jako folia kryjąca bądź przekładka),
 • chroni zapakowany towar bądź zabezpieczoną powierzchnię przed wpływami czynników atmosferycznych,
 • jest elastyczna i łatwa w montażu.

Dodatkowe informacje o naszych wyrobach, które mogą Państwu się przydać w ich częstym stosowaniu:

 • nie zawiera szkodliwych ani toksycznych substancji oraz składników,
 • idealnie nadaje się do pakowania zarówno produktów spożywczych, jak i artykułów chemicznych czy materiałów budowlanych,
 • folia jest szczelna dla pary wodnej,
 • stanowi odpowiednią warstwę hydroizolacyjną,
 • jest odporna na większość związków chemicznych występujących w przyrodzie.

Przykład zastosowania folii PE: przekładki foliowe do palet

Folia PE świetnie sprawdza się między innymi przy produkcji przekładek foliowych, które służą do zabezpieczania towarów oraz paczek przed zniszczeniem albo uszkodzeniem podczas przechowywania lub przewozu na paletach. Zapewniają one odpowiedni poziom ochrony przed działaniem kwasów i zasad, a także niekorzystnych warunków atmosferycznych czy wilgoci. Takie arkusze foliowe chronią również kartonowe pudła, w których znajdują się produkty, przed zabrudzeniem oraz tarciem przy transporcie paletowym.

POLFOL — czyli profesjonalizm i precyzja w codziennej realizacji zleceń

Jako producent foliowych wyrobów możemy wykonać dzięki tym materiałom wiele przydatnych produktów. Jesteśmy w stanie wytworzyć zarówno opakowania jednostkowe, jak i zbiorcze oraz transportowe — wybór należy do naszych Klientów. Doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania, dotyczące zakupu odpowiednich materiałów. Oferujemy folie o różnorodnej szerokości, długości czy grubości, wykonane według indywidualnych zamówień.

Co wyróżnia firmę POLFOL na tle innych producentów folii PE?

 • Indywidualne podejście do każdego Klienta.
 • Fachowe doradztwo i wykwalifikowana kadra.
 • Wysoka jakość produktów.
 • Wieloletnie doświadczenie.

Zachęcamy zatem wszystkie osoby zainteresowane kupnem różnego rodzaju folii lub opakowań do zapoznania się ze szczegółowymi informacji, dotyczącymi zarówno naszych produktów, jak i samej działalności przedsiębiorstwa POLFOL. Wierzymy, że zróżnicowana oferta, a także indywidualne podejście podczas realizacji każdego zamówienia zapewni obu stronom korzystne rozwiązania. Zależy nam na tym, aby proponowane worki, torebki, taśmy, rękawy, przekładki, arkusze oraz inne wyroby czy opakowania foliowe spełniały wszelkie oczekiwania naszych Klientów i towarzyszyły im w wielu codziennych sytuacjach w ich domach bądź pracy.

wstecz